Önemli Ücretsiz Backlink Kaynakları

ahmeetsn

Üye
Katılım
1 Ağu 2018
Mesajlar
211
Tepki puanı
234
Puanları
43
Yaş
19
Konum
İzmir, Turkey
Web Sitesi
www.oyunhaberi.net
1) Google Profilleri (PR: 9)
Öncelikle google+ hesabı açın.Daha sonra açıklama kısmına kısa kendinizi tanıtan kısa bir metin yazdıktan sonra metnin arasına yada sonuna site linkinizi ekleyin.Google profilinden aldığınız linkler no-follow dur.

Linklerin daha etkili olabilmesi için profilinizi takip edenlerin sayısını artırmanız gerekir.Ayrıca yazmış olduğunuz diğer içerikleri google+ profilinizde paylaşın.Bu işlem sayesinde içerikleriniz daha hızlı indexlenir.

2) SlideShare (PR: 8)
SlideShare, insanların PowerPoint, PDF, Keynote veya OpenDocument ile oluşturulan slaytları yükleyip paylaştığı bir platformdur.Link çeşitliliği için pdf baklinkler çok önemlidir.Sizde sitenizi tanıtan bir metnin arasına site linkini ekleyin ve pdf olarak kaydedin.Ardından slideshare sitesinde kendinize ait bir hesap açın ve pdf dosyasını paylaşın.Bu işlemi yaparken pdf başlığına ve açıklamanıza siteniz ile alakalı anahtar kelimeler ekleyerek backlink kalitesini maksimum seviyeye çıkartın.

3) Dailymotion (PR: 8)
Dailymotion bir video paylaşım sitesidir.Youtube’ye alternatif olarak kullanılan bu siteye üye olduktan sonra siteniz ile alakalı bir video ekleyin.Video açıklama kısmına video ile bilgiler yazdıktan sonra site linkinizi açıklama bölümüne ekleyin ve yayınlayın bu kadar basit.Ayrıca dailymotion ve youtube’ye eklenen videolar ile sitenize ciddi trafik çekebilirsiniz.

4) Dribbble (PR: 7)
Dribbble, çoğunlukla tasarımcıların kullandığı bir platformdur. Tasarımcılar dışında bu sitenin otoritesi çok güçlü olduğu için webmasterların aksatmadan kullandıkları backlink kaynaklarından biridir.Bu siteden link alabilmek için photoshop’la özgün bir resm tasarlayın ve resmin açıklama bölümüne linkinizi ekleyin.

5) Academia.edu (PR: 8)
Academia.edu, sitesi .edu uzantısı olan tek sosyal ağdır. Belgeye, araştırma ile ilgili kağıtları yükleyin ve belgeye site linkinizi ekleyin. Belgeniz otomatik olarak sitede HTML şeklinde gözükectir.Edu-gov uzantılı sitelere google çok önem verir ve bu sitelerden alınan backlinkler sıralamanıza direrkt etki eder.

Sosyal ve Medya Kaynakları
6) Reddit (PR: 8)
Reddit harici bağlantılardan oluşan bir sosyal ağdır ve siteye üye olduktan sonra makale, resim video ve başka dosyaları da yükleyebilirsiniz.Bu dosyaların hepsinden backlink alma şansınız var.Direkt olarak site linkinizide ekleyebilirsiniz fakat bu siteden en kaliteli backlink elde edebilmek için makale yazın ve maka içinde domain adınıza uygun bir anahtar kelimeye site bağlantınızı ekleyin.

7) Digg (PR: 7)
Digg bir haber toplama aracıdır ve Digg’ten bağlantılar almak için son haberlere ilişkin yüksek kaliteli bir makaleye ihtiyacınız vardır.Bu tarz sitelerde genelde makaleniz gözden geçirilir kalitesiz kopya yada rewrite edilmiş makaleleriniz yayından kaldırılabilir.

8) Imgur (PR: 6)
Imgur resim barındıran web sitesidir ve ücretsiz GIF’ler almak için mükemmel bir kaynaktır . Imgur’da bir resim yada GIF paylaşın ve resim açıklama alanına kendi site linkinizi ekleyin.Ayrıca en çok gıf resimlerine ulaşabileceğiniz eşsiz bir kaynaktır.

9) Flickr (PR: 9)
Flickr bir fotoğraf ve video barındırma web sitesidir ve web sitenize eklediğiniz makalelere konu ile alakalı ücretsiz resim bulabileceğiniz harika bir kaynaktır. Flickr’ya üye olduktan sonra bazı resimler paylaşın ve resimlerin açıklama alanına bağlantınızı ekleyin.

10) DeviantArt (PR: 7)
DeviantArt, Sanatçılar ve tasarımcılar için hazırlanmış bir paylaşım sitesidir. Kaynaktan bir bağlantı almak için bir resim yayınlayın yada bir yazı yayınlayın.Paylaşımlarınızın açıklama kısımlarına bağlantı eklerek link alabilirsiniz.Yazdığınız yazıların onaylanması için e-postanıza doğrulama kodu gönderilir.Onay verdiğinizde yayınız aktif olur.

Ücretsiz Blog Kaynakları
11) WordPress.com
WordPress ile ücretsiz bir blog oluşturun ve web sitenize ilişkin yayınların içine sitenizin bağlantılarını ekleyerek yayınlayın.Bu siteden oluşturduğunuz blogun içine başka içeriklerde yayınlayarak tek blogdan başka sitelerinize de link alabilirsiniz.Ama bu tür blog kaynaklarından backlink almadan önce ilk yazınızın içinde asla link olmasın.Bunun nedeni google açısından hiç index almamış bir blogdan link almak çok kalitesiz olacaktır ve sadece link almak maksatlı blog kurulduğunu google anlayacaktır.Buda sitenize yarardan çok zarar verebilir.Link eklemeden yayınladığınız yazıların indexlenip indexlenmediğini öğrenmek için google arama motoruna cache:blogunuzunismi.wordpress.com yazmanız yeterli.

12) BlogSpot
Blogger, Google tarafından yapılan en popüler ücretsiz bloglama platformudur. Blogsopt’ta ücretsiz bir blog oluşturup yayınlarınızı web sitenizin bağlantılarını ekleyerek yayınlayın.Wordpress’teki uyarı diğer tüm blog siteleri içinde geçerlidir.

13) Tumblr
Tumblr, bir sosyal ağ ve mikroblog platformudur.Bu siteyede üye olarak blog paylaşımı yapın ve makalelerinizin içinde site adresinizi ekleyin.

14) Weebly
Weebly, ücretsiz bir web sitesi, mağaza veya blog oluşturmak için kullanılan en popüler ağlardan biridir.Sitenize kaliteli bir geri link alabilmek için bu platformu kesinlikle kullanın.Diğer blog siterinde olduğu gibi hesap açın ve yayınlarınızı paylaşın.

15) Wix
Wix, ücretsiz blogoluşturabileceğiniz bir diğer platformdur.Bu sitenin en artısı makalelerinizdeki linkler do-follow olarak yayınlanır.Wix ten referans alarak sitenizin otoritesinde ve sıralamasında ciddi artışlar gözlemleyebilirsiniz.

Forum Kaynakları
16) Quora (PR: 7)
Quora, Teknoloji, Sağlık, Bilim, Alışveriş, Hizmetler, İnternet ve çeşitli sektörle ilgili sorularınızı yanıtlayabileceğiniz bir soru ve cevap platformudur. Quora’ya web sitenizin bağlantısını ekleyerek yeni bir soru sorabilir ve haliyle bu güçlü siteden link alabilirsiniz.

17) WordPress Destek Forumu (PR: 9)
Wordprees.org destek formu, gerçekten yüksek kaliteli bir backlink kaynağıdır.Moderatörler çok katıdır, bu yüzden lütfen WordPress, temalar ve eklentileri ile ilgili mantıklı sorular sorun.Sadece backlink alabilmek için thanks, very nice article, great article gibi kısa cümleler asla onaylanmaz.

18) Apple Support (PR: 8)
Apple desteği, Apple ürünleri ile ilgili sorular sormak ve yanıt almak için kullanılan bir platformdur.Soru sorabilmek ve link ekleyebilmek için Apple kimliğinizin olması gerekiyor.Kısa sürede kayıt olarak geri bağlantınızı alabilirsiniz.

19) Microsoft Yanıtları (PR: 8)
Microsoft Yanıtlar, Windows, Office, Aygıtlar ve benzeri Microsoft ürünleri ile ilgili soruları sormak ve yanıtlamak için bir topluluk forumdur.

20) Stack Overflow (PR: 7)
Stack Overflow, programlama dilleri ile ilgili sorularınızı sorup cevap bulabileceğiniz bir platformdur.Siteye üye olup herhangi bir yazılımla ilgili sorularınızı sorun ve bunu yaparken site linkinizide eklemeyi unutmayın.

Kaynak; Forum Ağı
 

Bizi sosyal sitelerde takip edin


Üst Alt