XenForo 2.1.0 Beta 1 ve 2.1.0 Eklentiler Preview 1 Çıktı (desteklenmeyen)

X

XenForo

XenForo 2.1.0 Beta 1'in aktif lisanslı tüm müşteriler için hazır olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. XenForo 2.1, aşağıdakileri içeren çok sayıda yeni özellik ve iyileştirme içerir:
  • Desteklenen cihazlarda / tarayıcılarda yerel push bildirimleri
  • Editör düğme yönetimi
  • Gelişmiş editör entegrasyonu ve gelişmiş BB kod seçeneği sözdizimi
  • Markdown desteği
  • Tablolar
  • Tepkiler
  • URL açılmıyor
  • Kolay emoji erişimi ile geliştirilmiş bir smilie menüsü dahil Emoji geliştirmeleri
  • Video yüklemeleri
  • Onay kuyruğu iyileştirmeleri
  • Misafir sayfası önbelleğe alma dahil olmak üzere konuk performansı iyileştirmeleri
  • İçerik imi ve paylaşım
  • Tam özellikli bir REST API'sı
  • Tek tıklama XenForo yükseltmeleri ve daha kolay eklenti yükleme
  • Profil yazıları ve yorumları için BB kodu ve zengin metin düzenleme
Ve daha fazlası!

Bu beta yazılımıdır. Resmi olarak desteklenmemektedir. Üretimde çalıştırılmasını önermiyoruz.

Lütfen bunun beta yazılımı olduğunu unutmayın . Bilinen hataları ve eksik işlevselliği içerir. Bir üretim ortamında beta yazılımı çalıştırmanızı önermiyoruzve şu anda topluluk forumlarında soruları yanıtlamak şu anda sınırlı.

Eklentiler ve özel stiller, 2.1'e yükselttikten sonra kırılabilir. Eklentilerinizi iyice test etmeli veya güncellemeleri aramalısınız. 2.1'e eklenenlere benzer özellikleri kapsayan eklentilere özellikle dikkat edin; Bunlar çekirdek XenForo verileriyle çakışabilir. Veri çakışmaları bulunursa, yeni bir eklenti sürümünde veya 2.1'e yükseltmeden önceeklentiyi kaldırarak çözülmesi gerekir .

Beta yazılımı çalıştırmayı seçerseniz, verilerinizin bir yedeğini aldığınızdan emin olmak sizin sorumluluğunuzdur. Yükseltme girişiminde bulunmadan önce bunu yapmanızı öneririz. Şüpheniz varsa, her zaman üretim verilerinizin bir kopyasında test yükseltmesi yapın.

Aktif lisanslı tüm müşteriler şimdi yeni sürümü müşteri alanından indirebilir.

XenForo 2.1.0 Beta 1 İndir
lisanslı müşteri alanından

XenForo 2.1.0 Beta 1'in piyasaya sürülmesinin yanı sıra, resmi eklentilerimizin her birinin güncellenmiş sürümlerini de yayınlıyoruz:
  • XenForo Medya Galerisi 2.1.0 Önizleme 1
  • XenForo Kaynak Yöneticisi 2.1.0 Önizleme 1
  • XenForo Gelişmiş Arama 2.1.0 Önizleme 1
Bunların her biri, uygun olan yerlerde dahil olmak üzere XenForo 2.1'deki yeni çerçeve ve sistemleri kullanmak için güncellendi:
  • Guzzle6 (XFES) kullanımı
  • Push bildirimleri (uyarıların)
  • Tepkiler
  • Yer imleri
  • REST API (XFRM için ... XFMG'ye yakında)
Bu durumda, "özellik tamamlandı" olarak kabul edilmek için henüz hazır olmadıklarından, bunları Önizleme olarak ifade ediyoruz . Bunlar esasen beta öncesi sürümlerdir ve bu nedenle beta süreci ilerledikçe bazı ek spesifik değişiklikler görebilir (veya görmeyebilir).

Bu eklentiler için aktif lisansa sahip müşteriler, yeni sürümlerini müşteri alanlarından indirebilir.

Resmi eklentileri indirin
Lisanslı Müşteri Alanından

Gereksinimler

Aşağıdakiler minimum gereksinimlerdir:
  • PHP 5.6 veya daha yeni
  • MySQL 5.5 ve daha yeni
  • Burada listelenen eklentilerin tümü XenForo 2.1 gerektirir.
  • Geliştirilmiş Arama en az Elasticsearch 2.0 gerektirir
Not: Burada sadece PHP sürümü gereksinimleri değişti. Ancak, PHP 5.6 çalıştırıyor olsanız bile, hız, güvenlik ve istikrar konusunda en iyi fırsatlardan yararlanarak PHP 7.2'ye geçmenizi kesinlikle öneririz. Ayrıca MySQL 5.7 / 8.0 (veya eşdeğer) öneririz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

bebekforum

XeNFoRoTR Ekibi
Yönetici
Admin
Web Sitesi
www.bebekforum.net.tr
Beta sürümü olduğu için güncelleme yapmayacağım. xenforo2.1.0 fix i bekliyorum. İnşallah 8 Şubat'a kadar çıkar. Lisansımın sona erme süresi geçmeden bekliyorum.... ;)

ZenX

Üye
Beta sürümü olduğu için güncelleme yapmayacağım. xenforo2.1.0 fix i bekliyorum. İnşallah 8 Şubat'a kadar çıkar. Lisansımın sona erme süresi geçmeden bekliyorum.... ;)
Bugün beta 2 çıkacak bazı sorunlar çözülecek deniliyor.Localde denemeye fayda var :)

MySimS3k®

Yönetici
Admin
Web Sitesi
xenforotr.com
Bugün kurup inceledim çok iyi geliştirmeler yapılmış beta sürümü olduğu için hatalar olabiliyor bu yüzden ana siteye kurmanız önerilmez ancak inceleme amaçlı demo alanınıza kurmanızı tesviye ederim. Burak hocam bu arada benim tahminim en geç Aralık ayının ortalarında tam sürüm yayınlanır diye düşünüyorum yani senin lisans 2.1.0'ı görür :)

Bugün beta 2 çıkacak bazı sorunlar çözülecek deniliyor.Localde denemeye fayda var :)
En az 7 beta sürüm bekliyorum :D

ZenX

Üye
Bugün kurup inceledim çok iyi geliştirmeler yapılmış beta sürümü olduğu için hatalar olabiliyor bu yüzden ana siteye kurmanız önerilmez ancak inceleme amaçlı demo alanınıza kurmanızı tesviye ederim. Burak hocam bu arada benim tahminim en geç Aralık ayının ortalarında tam sürüm yayınlanır diye düşünüyorum yani senin lisans 2.1.0'ı görür :)

En az 7 beta sürüm bekliyorum :D
Bizler burda oldukça o kadar fazla sürmez :)

emon

Üye
ilk defa kullanacağım için formu sıkı bir şekilde takip edeceğim...

Bizi sosyal sitelerde takip edin

Üst Alt