Bilgilendirme XenForo'yu Lisanssız Kullanmak - Null Kullanım

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

MySimS3k®

Yönetici
Admin
Katılım
31 Ara 2016
Mesajlar
2,277
Tepki puanı
4,099
Puanları
115
Yaş
39
Konum
Adana
Web Sitesi
xenforotr.com
Nulled Nedir ?
Nulled, bir yazılımın veya script'in koruma mekanizmasının devre dışı bırakılarak, koruma lisansı olmaksızın kullanılabilir versiyonlarını açıklamak için kullanılan bir internet terimidir.

Nulled Kullanırsam Ne Olur ? Nulled Kullanımın Zararları Var Mıdır ?
Nulled kullanım yaptığınız süre içerisinde şu üç şeyi bilmeniz gerekmektedir
  • Forumunuzun hack yemesi
  • Forumunuzun bulunduğu sunucunun kapanması
  • Forumunuzda bulunan tüm verilerin çekilmesi
Eğer ki nulled kullanım yapıyorsanız şunu bilin ki lisanslı ürün kadar güvenli bir yazılıma sahip değilsinizdir. Çünkü bu nulled paylaşımları yayınlayan kişiler bu yazılımları babamızın hayrına dağıtmıyor mutlaka bir çıkar amacı ile dağıtılıyor en basit örnek olarak yukarıda belirttim verilerinizin çekilmesi. Verilerinizin çekilmesi demek sizin için en büyük sıkıntılardan biridir çünkü forum kullanıcılarınızın ve sizin forum sisteminde bilgileriniz yer almaktadır. Ip adresi, bilgisayarınızın adreslerini vs öğrenme gibi.

Bunları öğrendiklerinde neler yapabilirler?

Bilgisayarınıza girip bilgisayarınızın içerisindeki özel dosyaları çekebilir bilgisayarınızı istediği gibi yönetebilir ve hatta sizin adınıza internetten alışveriş veya para çekimi dahi yapılabilir. Bunları nasıl yapabiliyorlar derseniz sizin her yaptığınız işlem her girdiğiniz site adresi sizin bilgisayar bilgilerinizi IP adreslerinizi vs gibi bilgileri verisinde depolamaktadır. Sunucum nasıl kapanır diye soracak olursanız herhangi bir saldırı yediğiniz an itibariyle sunucunuz zarar görebilir ve sunucu sahibi tarafından erişim durdurulabilir.

Hatta şunu söylemek isterim eğer ki XenForo firması yani Kier Darby amcanın ekibi tarafından sizin Nulled kullanımı tespit edildiği zaman size mahkeme açabilir ve bunu para cezasına çevirme hakkı vardır. Bunu vBulletin firmasında yaşayanlar çok oldu. Eğer ki siz nulled kullanım yapıyorsunuz size bildirim geldi umursamadınız ve bir den fazla bildirim geldi ama sunucu firmasının haberi yok siz hala null kullanıma devam ediyorsunuz. O zaman işler epey karışıyor. yazılım geliştirici firması sizin bulunduğunuz sunucuya el koyabilir size ve sunucu firmasına maddi dava açma hakkı var.

En büyük örnek olarak vBulletin tarafında bunlar yaşanmıştır. Nasıl hack yerim diyorsanız söyleyişimin başında'da bahsettiğim gibi kimse babamızın oğlu değil ücretli bir yazılımı free olarak dağıtacak. mutlaka sizin görmeyeceğiniz hatta bulamayacağnız yerlere Shell dosyası vs yerleştirebilir. İnternette XenForo nulled açıklarını kapatma diye büssürü makale var fakat onları uygulasınız dahi hiç bir şekilde fayda sağlamaz o yöntemler en basit yöntemlerdir. eğer ki kullanacaksanız forum sistemi ücretsizlerin arasında en iyi sistem SMF'dir
 

Bizi sosyal sitelerde takip edin


Üst Alt