Bilgilendirme Arama Motorlarından Sitelerin Kullanmadığı Eski Linkleri Ne Zaman Silinir?

bebekforum

Burak Taştan
Yönetici
Moderatör
Ara 6, 2017
259
275
63
41
Ankara
Siteye Git
XenForo Sürümünüz
XenForo 2.x
XenForo Uzmanlık Seviyeniz
XF2-Kullanıcı (Site Yöneticileri)
Merhaba arkadaşlar Bebek Forum : Bebek-Prematüre Bebek-Tüp Bebek-Doğum internet forum paylaşım sitesini 7-Haziran-2017 de mybb altyapısıyla kurdum. Malum mybb link sistemi ile çalıştım. Daha sonra forumu xenforo tabanlı lisanslı sisteme geçirdim. Xenforo sisteminden gayet memnunum ancak arama motorlarını başlıcalarını google, yandex, bing, yahoo yu taradığım zaman eski mybb linklerinin hala var olduğunu görüyorum.

eskilink1.png

eskilink2.png

Sanırım xenforo ya geçeli en az 6 ay olmuştur diye hesap ediyorum. Aralık ayında xenforo ya geçiş yaptım diye hatırlıyorum. Bu eski mybb linkleri arama motorundan ne zaman temizlenir?

CrazyFace

Yönetici
Admin
Kas 11, 2017
42
41
18
29
XenForo Sürümünüz
XenForo 1.x, XenForo 2.x
XF1-Geliştirici
Merhaba arkadaşlar Bebek Forum : Bebek-Prematüre Bebek-Tüp Bebek-Doğum internet forum paylaşım sitesini 7-Haziran-2017 de mybb altyapısıyla kurdum. Malum mybb link sistemi ile çalıştım. Daha sonra forumu xenforo tabanlı lisanslı sisteme geçirdim. Xenforo sisteminden gayet memnunum ancak arama motorlarını başlıcalarını google, yandex, bing, yahoo yu taradığım zaman eski mybb linklerinin hala var olduğunu görüyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 2957
Ekli dosyayı görüntüle 2958

Sanırım xenforo ya geçeli en az 6 ay olmuştur diye hesap ediyorum. Aralık ayında xenforo ya geçiş yaptım diye hatırlıyorum. Bu eski mybb linkleri arama motorundan ne zaman temizlenir?

kardeşim yeni sitemap google ve yandex yükledin mi tanımlamalar yaptıktan sonra belli bir süre sonra linkler silinmesi gerekiyor

bebekforum

Burak Taştan
Yönetici
Moderatör
Ara 6, 2017
259
275
63
41
Ankara
Siteye Git
XenForo Sürümünüz
XenForo 2.x
XF2-Kullanıcı (Site Yöneticileri)
https://www.bebekforum.net.tr/sitemap.php

zaten bu olay mybb ve xenforo sistemlerinin her iksinde de var mustafam.. Google ve yandex linkleri ayıramayacak kadar salak mı? Yoksa başka bir şey mi var? .htaccess e de bu nickleri eklemek istemiyorum. Mybb sisteminin bütün linkleri silinsin istiyorum.

CrazyFace

Yönetici
Admin
Kas 11, 2017
42
41
18
29
XenForo Sürümünüz
XenForo 1.x, XenForo 2.x
XF1-Geliştirici
https://www.bebekforum.net.tr/sitemap.php

zaten bu olay mybb ve xenforo sistemlerinin her iksinde de var mustafam.. Google ve yandex linkleri ayıramayacak kadar salak mı? Yoksa başka bir şey mi var? .htaccess e de bu nickleri eklemek istemiyorum. Mybb sisteminin bütün linkleri silinsin istiyorum.
Hocam sitelerin sitemapini VS Google ve yabdex yüklemeden silmez eski sitemapleri silin biraz zaman alır

Üst Alt