Hoş Geldiniz...

XenForoTR.CoM üzerinde yer alan içeriklere erişim sağlayabilmek, projelerinizde karşılaştığınız sorunlara birlikte çözüm üretebilmek adına üye olunuz. Unutmayalım ki, bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.

XenForo 2 Display A Random Banner - Rastgele Reklam Gösterme

ADANALI

Moderatör
26 Nis 2017
186
238
43
29
Adana
www.frmklas.com
xenForo 2.0 sürümleri için rastgele reklam gösterme kodu. Bu kod sayesinde sitenizde birden fazla reklam gösterebilirsiniz.

Kod:
<xf:comment>DEFINE AND RANDOMIZE YOUR BANNERS</xf:comment>

<xf:set var="$banners.1">banner 1</xf:set>
<xf:set var="$banners.2">banner 2</xf:set>
<xf:set var="$banners.3">banner 3</xf:set>

{$banners.{{ ($xf.time % 3) + 1 }}|raw}
Reklam banner kodlarınızı vermiş olduğum koddaki uygun yerlere yazıyorsunuz. Daha fazla yada az banner eklemek için alanları çoğaltabilirsiniz. Rakam sırasına göre ekleme yapınız ve eklediğiniz banner sayısı kadar %3 diye belirttiğim bölümde düzenleme yapın örneğin 6 banner varsa 6 yazın.

Forum da 1 sürümü için vardı 2.0 de şablon yapısı kodlaması değiştiği için desteklenmediği için 2.0 sürümüne uyarlamak için araştırmalar yaptım ve çözümü bulamamıştım :D
Xenforo resmi sitesinde yardım istediğim sağolsun birisi yardımcı oldu ve bende burada da paylaşmak istedim :)

Ve son olarak forumun tekrar açılmasına çok sevindim değerli yönetim ekibi abilerim hepinize teşekkür ederim :D
Whatsapp kullanamadığım için sizlerden uzak kalmıştım :D

MySimS3k®

Yönetici
Admin
31 Ara 2016
1,467
2,192
115
38
Adana
xenforotr.com
xenForo 2.0 sürümleri için rastgele reklam gösterme kodu. Bu kod sayesinde sitenizde birden fazla reklam gösterebilirsiniz.

Kod:
<xf:comment>DEFINE AND RANDOMIZE YOUR BANNERS</xf:comment>

<xf:set var="$banners.1">banner 1</xf:set>
<xf:set var="$banners.2">banner 2</xf:set>
<xf:set var="$banners.3">banner 3</xf:set>

{$banners.{{ ($xf.time % 3) + 1 }}|raw}
Reklam banner kodlarınızı vermiş olduğum koddaki uygun yerlere yazıyorsunuz. Daha fazla yada az banner eklemek için alanları çoğaltabilirsiniz. Rakam sırasına göre ekleme yapınız ve eklediğiniz banner sayısı kadar %3 diye belirttiğim bölümde düzenleme yapın örneğin 6 banner varsa 6 yazın.

Forum da 1 sürümü için vardı 2.0 de şablon yapısı kodlaması değiştiği için desteklenmediği için 2.0 sürümüne uyarlamak için araştırmalar yaptım ve çözümü bulamamıştım :D
Xenforo resmi sitesinde yardım istediğim sağolsun birisi yardımcı oldu ve bende burada da paylaşmak istedim :)

Ve son olarak forumun tekrar açılmasına çok sevindim değerli yönetim ekibi abilerim hepinize teşekkür ederim :D
Whatsapp kullanamadığım için sizlerden uzak kalmıştım :D
Merhaba Mehmet paylaşım için teşekkürler faydalı bir konu olmuş. Bizde seni tekrar gördüğümüze sevindik grubta yokluğun farkediliyor kısa zamanda tekrar bekliyoruz :)

25 Ara 2017
73
64
18
47
Ben de tam buna benzer bir şey arıyordum, paylaşım için teşekkür ederiz ellerine sağlık.

Denedim kadarı ile banner değişimi rastgele oluyor. Burada değişim süresini ayarlamak mümkün mü acaba? Yani ana sayfada kalsak bile 1 dak sonra banner-1'den banner-2 otomatik geçişi nasıl yapabiliriz ?

ADANALI

Moderatör
26 Nis 2017
186
238
43
29
Adana
www.frmklas.com
Ben de tam buna benzer bir şey arıyordum, paylaşım için teşekkür ederiz ellerine sağlık.

Denedim kadarı ile banner değişimi rastgele oluyor. Burada değişim süresini ayarlamak mümkün mü acaba? Yani ana sayfada kalsak bile 1 dak sonra banner-1'den banner-2 otomatik geçişi nasıl yapabiliriz ?
Jquery ile yapılabilir galiba bilgim yok maalesef.