XenForo Destek, Eklenti ve Tema Geliştirme ve Paylaşım Platformu

Çalışmalarınıza, sorunlarınıza destek ve çözüm arıyorsanız doğru yerdesiniz! XenForo konusunda uzman ekibimiz ile 7/24 yanınızdayız. Sizde bu ailenin bir üyesi olmak için kayıt olmanız yeterli.

XenForo 2 Display A Random Banner - Rastgele Reklam Gösterme

ADANALI

ADANALI

Flatkolik.Net
Moderatör
Online Süre
11Dak.
xenForo 2.0 sürümleri için rastgele reklam gösterme kodu. Bu kod sayesinde sitenizde birden fazla reklam gösterebilirsiniz.

Kod:
<xf:comment>DEFINE AND RANDOMIZE YOUR BANNERS</xf:comment>

<xf:set var="$banners.1">banner 1</xf:set>
<xf:set var="$banners.2">banner 2</xf:set>
<xf:set var="$banners.3">banner 3</xf:set>

{$banners.{{ ($xf.time % 3) + 1 }}|raw}
Reklam banner kodlarınızı vermiş olduğum koddaki uygun yerlere yazıyorsunuz. Daha fazla yada az banner eklemek için alanları çoğaltabilirsiniz. Rakam sırasına göre ekleme yapınız ve eklediğiniz banner sayısı kadar %3 diye belirttiğim bölümde düzenleme yapın örneğin 6 banner varsa 6 yazın.

Forum da 1 sürümü için vardı 2.0 de şablon yapısı kodlaması değiştiği için desteklenmediği için 2.0 sürümüne uyarlamak için araştırmalar yaptım ve çözümü bulamamıştım :D
Xenforo resmi sitesinde yardım istediğim sağolsun birisi yardımcı oldu ve bende burada da paylaşmak istedim :)

Ve son olarak forumun tekrar açılmasına çok sevindim değerli yönetim ekibi abilerim hepinize teşekkür ederim :D
Whatsapp kullanamadığım için sizlerden uzak kalmıştım :D

MySimS3k®

MySimS3k®

Yönetici
Admin
Online Süre
1Saat 44Dak.
xenForo 2.0 sürümleri için rastgele reklam gösterme kodu. Bu kod sayesinde sitenizde birden fazla reklam gösterebilirsiniz.

Kod:
<xf:comment>DEFINE AND RANDOMIZE YOUR BANNERS</xf:comment>

<xf:set var="$banners.1">banner 1</xf:set>
<xf:set var="$banners.2">banner 2</xf:set>
<xf:set var="$banners.3">banner 3</xf:set>

{$banners.{{ ($xf.time % 3) + 1 }}|raw}
Reklam banner kodlarınızı vermiş olduğum koddaki uygun yerlere yazıyorsunuz. Daha fazla yada az banner eklemek için alanları çoğaltabilirsiniz. Rakam sırasına göre ekleme yapınız ve eklediğiniz banner sayısı kadar %3 diye belirttiğim bölümde düzenleme yapın örneğin 6 banner varsa 6 yazın.

Forum da 1 sürümü için vardı 2.0 de şablon yapısı kodlaması değiştiği için desteklenmediği için 2.0 sürümüne uyarlamak için araştırmalar yaptım ve çözümü bulamamıştım :D
Xenforo resmi sitesinde yardım istediğim sağolsun birisi yardımcı oldu ve bende burada da paylaşmak istedim :)

Ve son olarak forumun tekrar açılmasına çok sevindim değerli yönetim ekibi abilerim hepinize teşekkür ederim :D
Whatsapp kullanamadığım için sizlerden uzak kalmıştım :D
Merhaba Mehmet paylaşım için teşekkürler faydalı bir konu olmuş. Bizde seni tekrar gördüğümüze sevindik grubta yokluğun farkediliyor kısa zamanda tekrar bekliyoruz :)

mkucuksari

mkucuksari

Üye
Online Süre
7Dak.
Ben de tam buna benzer bir şey arıyordum, paylaşım için teşekkür ederiz ellerine sağlık.

Denedim kadarı ile banner değişimi rastgele oluyor. Burada değişim süresini ayarlamak mümkün mü acaba? Yani ana sayfada kalsak bile 1 dak sonra banner-1'den banner-2 otomatik geçişi nasıl yapabiliriz ?

ADANALI

ADANALI

Flatkolik.Net
Moderatör
Online Süre
11Dak.
Ben de tam buna benzer bir şey arıyordum, paylaşım için teşekkür ederiz ellerine sağlık.

Denedim kadarı ile banner değişimi rastgele oluyor. Burada değişim süresini ayarlamak mümkün mü acaba? Yani ana sayfada kalsak bile 1 dak sonra banner-1'den banner-2 otomatik geçişi nasıl yapabiliriz ?
Jquery ile yapılabilir galiba bilgim yok maalesef.