RCKolik Ailesinden Selamlar

Uyarı! Bu konuya 100 günden uzun bir süredir yanıt yazılmamış konu eskimiş veya güncelliğini yitirmiş olabilir yeni bir konu başlatmayı düşünebilirsiniz

mkucuksari

83
18
Ara 25, 2017
85
Yaklaşık 5 senedir RC Modeller üzerinde paylaşımda bulunan SMF tabanlı bir forum sahibiyim. (www.rckolik.com)

Uzun bir süredir aklımda olan XENFORO platformunu biraz daha yakından tanımak için aranıza katıldım. Biraz inceleyip, fikir sahibi olmak istedim. Bu işin sonunda eminim ki ben de sizler gibi dayanamayıp, SMF'den XENFORO geçiş yapacağım diye düşünüyorum :)

Şu aşamada demo amaçlı olarak SMF'den Xenforo 1.5.16 ve Xenforo 2.0.1 verileri taşıdım. Fırsat buldukça her ikisine bakıp, öğrenmeye çalışıyorum.

Ama yaklaşık 10 günlük inceleme sonucu yıllarca SMF'de boşuna sürünmüşüm diyorum. Addon ve tema kurma bu kadar mı kolay olur :)

Neyse lafı çok uzattık kusura bakmayın. Hepimize keyifli forumlar

mkucuksari

83
18
Ara 25, 2017
85
Hepinize ilginiz için teşekkürler arkadaşlar. Aynen dediğiniz gibi ha bugün ha yarın derken SMF'de epey bir zaman kaldım.

Bu kadar süre devam etmemde, geçiş sırasında yaşanabilecek aksilikler büyük etken olmuştu. Ama artık yapacak bir şey yok, SMF de hayat bitti ne yazık ki.

Son 2 haftadır resmen Xenforo ile yatıp, Xenforo ile kaldıyorum. Bulabildiğim tüm ana teknik bilgileri okuyup, not alıp test etmeye çalışıyorum.

Çok şükür şu ana kadar Demo ortamında sıkıntısız bir şekilde yani herhangi bir üye, mesaj, konu kaybı olmadan önce SMF'den Xenforo 1.5 sonrada Xenforo 2 upgrade ettim.

Şu an fırsat buldukça üzerinde çalışmaya devam ediyorum. Biraz daha uygunlaşsın Demo ortam linkini görüşlerinizi almak için burada da paylaşacağım.

Aktif olarak takip ettiğim bir Xenforo destek sitesi daha vardı. Burayı Yen'i buldum ama gördüğüm kadarıyla burada da güzel ve sıcak bir ortam var.

Başta yöneticiler olmak üzere katkı sağlayan tüm üyelerin emeklerine sağlık diyorum.

Hepimize keyifli forumlar diliyorum.