XenForo 2 Url Türkçe Karakter Hatası

, Uyarı! Bu konuya 100 günden uzun bir süredir yanıt yazılmamış konu eskimiş veya güncelliğini yitirmiş olabilir yeni bir konu başlatmayı düşünebilirsiniz

mtskcomtr

Mehmet Emin
Moderatör
Web Sitesi
mtsk.com.tr
Site Adresiniz?
https://mtsk.com.tr
Merhaba,

Yeni kurmuş olduğum 2x sürümüne ait forum da "URL'lere içerik başlığını dahil et" işaretlersem, ne yazıkki türkçe karakterler "/forumlar/sueruecue-kursu.48/" örneğindeki gibi çıkmakta. Problemi hemen gidermezsem arama motorları hatalı olarak indexlemeye devam edecek. Geçmişe dönük birçok çözüm yolunu denemeye çalıştım fakat işime yaramadı.

Teşekkürler.

MySimS3k®

Yönetici
Admin
Web Sitesi
xenforotr.com
Merhaba,

Yeni kurmuş olduğum 2x sürümüne ait forum da "URL'lere içerik başlığını dahil et" işaretlersem, ne yazıkki türkçe karakterler "/forumlar/sueruecue-kursu.48/" örneğindeki gibi çıkmakta. Problemi hemen gidermezsem arama motorları hatalı olarak indexlemeye devam edecek. Geçmişe dönük birçok çözüm yolunu denemeye çalıştım fakat işime yaramadı.

Teşekkürler.
Linkteki eklentiyi kurarak test eder misiniz?
https://xenforotr.com/dosyalar/custom-url-romanization.522/

mtskcomtr

Mehmet Emin
Moderatör
Web Sitesi
mtsk.com.tr
Nasıl yani, eklentiyi Ekteki dizine direkt olarak eklememi mi istiyorsunuz?
addons > XFTR içerisine yüklemiştim.

Eklentiyi src dizinize eklememişsiniz.
---- Automatically Merged Double Post ----

Eklenti yükleme mantığını şimdi daha iyi anladım, Eklentiler mutlaka "addons" klasörüne yüklenmeli sanırım.
Şimdi kurulum yapmaya başladı :)

---- Automatically Merged Double Post ----

Şuan da sorunum çözüldü, eklentiyi kurunca hiçbir ayara gerek kalmadan URL yapısı istediğim gibi oldu ve Türkçe karakter sorunum çözüldü.
İlginize teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri: