Xenforo Cloudflare Hakkında

Uyarı! Bu konuya 100 günden uzun bir süredir yanıt yazılmamış konu eskimiş veya güncelliğini yitirmiş olabilir yeni bir konu başlatmayı düşünebilirsiniz

Hasip

Admin
105
43
Ocak 13, 2017
148
Siteye Git
Arkadaşlar 2 gündür akşam saat 7 ile 12 arasında wordpress pingback adı altında siteme attack saldırıları yapılıyor. Aklımda cloudflare var ancak kendime ait SSL sertifikam olduğu için bu konuda biraz kafam karışıyor ? CloudFlare ile sitemi koruyabilirmiyim ne diyorsunuz ?

Mεģåŧяøη

Yönetici
Admin
1,137
115
Ocak 2, 2017
2,353
Arkadaşlar 2 gündür akşam saat 7 ile 12 arasında wordpress pingback adı altında siteme attack saldırıları yapılıyor. Aklımda cloudflare var ancak kendime ait SSL sertifikam olduğu için bu konuda biraz kafam karışıyor ? CloudFlare ile sitemi koruyabilirmiyim ne diyorsunuz ?
SSL sertifikaları sunucu adresinizi değiştirmiyor yada maskeleme yok.
loudFlare, Free planı ile ücretsiz kullanılabilen, sitenizin DNS Server görevini üstlenip hız, güvenlik ve performansında olumlu sonuçlar almanızı sağlayan bir hizmettir. Kurulumu son derece basit olan CloudFlare kayıt aşamasında DNS kayıtlarınızı otomatik tanır, sizden alan adınızın nameserver bilgilerini değiştirmenizi ister.

Ne işe yarar?

Bunun için öncelikle CloudFlare’in nasıl çalıştığını anlatmakta fayda var. Bildiğiniz gibi DNS sunucular istemcilerden gelen istekleri ilgili sunuculara yönlendirir. CloudFlare sitenizin DNS sunucusu görevini üstlendikten sonra sitenize gelen ziyaretçileri analiz ederek olası saldırıların önüne geçmeyi, sunucunuzdaki trafiği azaltmayı, hatta sitenize bot koruması eklemeyi dahi sağlar.
CloudFlare ile bir sitenin ortalama sayfa hızı %30 artar, harcadığı bant genişliği % 60 azalır ve sistem sayesinde sitenin güvenliği artmış olur.

Hasip

Admin
105
43
Ocak 13, 2017
148
Siteye Git
@Ovunc hocam bilgilendirme için teşekkürler. Saldıradan koruyabileceğini tabiki biliyordum kafamda ki mevcut SSL ile kullanıp kullanamıyacağımdı. Bunu yönlendirerek denedim bir sorun görünmüyor şimdilik. İlginiz için teşekkür ediyorum.