XenForo Destek, Eklenti ve Tema Geliştirme ve Paylaşım Platformu

Çalışmalarınıza, sorunlarınıza destek ve çözüm arıyorsanız doğru yerdesiniz! XenForo konusunda uzman ekibimiz ile 7/24 yanınızdayız. Sizde bu ailenin bir üyesi olmak için kayıt olmanız yeterli.

Xenforo Sitemap,Siteharitası Nasıl Kullanılır,Önemi Nedir ?

U

UzmanTr

Yönetici
Admin
Online Süre
3Saat 45Dak.
Xenforo sitemap,siteharitası nasıl kullanılır,önemi nedir ?
Günümüzde bir çok sistemde olduğu gibi xenforonunda kendine ait bir site harıtası oluşturma sisitemi vardır.
Bu sistem ile kolaylıkla rama motorlarına içeriğiniz gönderebilir ve index alamasını sağlayabilirsiniz.

Sitemap,Site haritası nedir ?
Sitemap, sitemizde yayınlamış olduğumuz içeriklere ait sayfaların (link) bulunduğu xml uzantılı bir dosyadır. Günümüzde site haritası, her sitede mutlaka bulunması gereken önemli SEO kriterlerinden biri haline gelmiştir.
Sitemap, GoogleBot gibi siteye uğrayan botların, siteyi daha iyi bir biçimde indexlemesi için rehberlik eden bir dosyadır. Türkçe’de Site Haritası anlamını taşır. Dosyanın uzantısı, .xml‘dir. Arama motorlarının indexleme hızında sitemap’ın etkisi büyüktür. Siteyi ziyaret eden botlar, sitemap dosyasının sayesinde, hangi sayfanın ne sıklıkla, en son ne zaman güncellendiğini ve webmaster tarafından belirlenen, hangi sayfanın ne kadar önemi olduğunu tespit eder.

Xenforo sitemap nasıl kullanılır ?
Adminpc >> Seçenekler >> Site haritası
siteharitasi-png.2961

Site harıtasını arama motorlarına gönderelim. Bunun en kolay yolu olarak robots.txt dosyanızı açın ve en altında şu URL ekleyin Sitemap:http://xenforotr.com/sitemap.php

Buraya Girerek Sitenizi Search Console - Ana Sayfa gidin forumunuzu bulun ve girin.​
Ve aşağıdaki resimde bulunan anlatım ile site haritanızı google ekleyin.

sitemapekleme-png.2962

siteharitasigoogle-png.2963

sitemapyollama-png.2964

Tüm işlemler bu kadar. Bundan sornası zamana bırakın bir kaç gün içinde sırası ile eklemeye başlayacaktır google linklerinizi...

bebekforum

bebekforum

XeNFoRoTR Ekibi
Yönetici
Admin
Online Süre
54Dak.
sitemap-png.2971

Gerçekten de google console a baktım. sitemap kayıtlı değildi. Kayıt ettim. Hakikaten bir kaç gün içinde düzelir.

---- Mesaja ek olarak ----

Ayrıca forumdaki sitemap ayarım bu şekilde mi olmalı?

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
A

airdrop

Üye
Online Süre
0
Merhaba Arkadaşlar, siteadi. com/sitemap.php linkine tıkladığımızda aşağıdaki sonuç çıkıyo?

google dan site haritasını eklediğimizde ise dizine gönderilen ve eklenen kısım sıfır olarak gösteriliyor.

xenforonun sitesine baktığımızda https://xenforo.com/community/sitemap.php
her şey normal ve linkler sitemap-1.xml şeklinde çıkıyor, ben de ise aşağıda görüldüğü üzere sitemap.php?c=1 şeklinde çıkıyor. ve google site haritaları bunu kabul etmiyor. kullandığım sürüm1.5.2 konu hakkında yardımcı olur musunuz lütfen.

sitemap-png.3036
sitemap-2-jpg.3038

vurucu

vurucu

Üye
Online Süre
0
Merhaba Arkadaşlar, siteadi. com/sitemap.php linkine tıkladığımızda aşağıdaki sonuç çıkıyo?

google dan site haritasını eklediğimizde ise dizine gönderilen ve eklenen kısım sıfır olarak gösteriliyor.

xenforonun sitesine baktığımızda https://xenforo.com/community/sitemap.php
her şey normal ve linkler sitemap-1.xml şeklinde çıkıyor, ben de ise aşağıda görüldüğü üzere sitemap.php?c=1 şeklinde çıkıyor. ve google site haritaları bunu kabul etmiyor. kullandığım sürüm1.5.2 konu hakkında yardımcı olur musunuz lütfen.

Ekli dosyayı görüntüle 3036 Ekli dosyayı görüntüle 3038
üstat 1.5.2 mi kaldı allasen ¿ :) sana tavsiyem son sürüm 1.5.18 i yükle muhtemelen daha başka sorunlarında çözülür