XenForo Destek, Eklenti ve Tema Geliştirme ve Paylaşım Platformu

Çalışmalarınıza, sorunlarınıza destek ve çözüm arıyorsanız doğru yerdesiniz! XenForo konusunda uzman ekibimiz ile 7/24 yanınızdayız. Sizde bu ailenin bir üyesi olmak için kayıt olmanız yeterli.

İpucu XenForo Ücretli Üyelik Alternatif Ödeme Sistemi

5

5px

Üye
Katılım
Nis 10, 2018
Mesajlar
18
Beğeniler
15
Online Süre
0
Yaş
28
#1
XenForo Ücretli Üyelik Alternatif Ödeme Sistemi Nedir ? Ne İşe Yarar ?
Biliyorsunuz ki kısa süre önce dünya çapında çok büyük bir önemi olan ve herkes tarafından kullanılan Paypal Ödeme Sistemi Türkiye'de oluşan sıkıntılardan dolayı. Türkiye'de Paypal kullanımı kapandı. XenForo da entegre olan Ücretli Vip Üyelik Sistemi ise sadece Paypal ile çalışmaktadır. Bu yüzden dolayı ödemeler hakkında sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız bulunuyor. Bu sıkıntıdan kurtulmanız için sizlere dolaylı yoldan olarak Alternatif Ödeme sistemini anlatacağım.

Gerekli Olan Eklentiler;

  • Brivium - Credits Premium​
  • Brivium - Credits Premium Payzaa Entegration​
  • Brivium - Store​
  • Brivium - (Store Product) Account Upgrades​


Bize gerekli olan eklentileri üstte sıraladım, Eklenti olarak Credits Lite kullanabilirsiniz fakat kredi sisteminde kısıtlamalar olacaktır. Yukarıdaki eklentileri sırasıyla kurulumunu gerçekleştirin.

Paketleri oluşturduktan sonra Store eklentilerini kurun, Store eklentilerinden Account Upgrades'in içerisinde brivium-credit-event.XML dosyası olacak eklenti kurulumu bittikten sonra bu xml dosyasını Credit Events alanından içeri alın. Son olarak tüm ayarlamalar bittikten sonra kullanıcı yetkilerini ayarlayın.

NOT: XenForo'nun VIP Sisteminden farklı olduğundan dolayı sistemi aktifleştirdiğiniz de yenilemesi olan üyeler varsa sorun yaşamamaları için tüm ayarlar bitince admin panelinden paketi pasif yapın. Bu eklentinin Logları farklı alanda bulunacaktır. Bu yüzden dolayı admin panelindeki kullanıcı yükseltmeleri kısmını değil Store alanındaki kayıtlara bakmanız gerekmektedir.

Eklentilerin Linkleri

[Store Product] User Upgrades
Store Framework
Credits Payment Payza
Credits Premium

Not : Eklentiler Ücretlidir
 
Son düzenleme:

Üst